BSM200GB60DLCHOSA1
Contact Now
BSM200GB60DLCHOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 230 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.45V @ 15V, 200A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 500 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 730 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 9 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : BSM200
Description : IGBT MOD 600V 230A 730W
Contact Now
IGBT Module Single 600 V 230 A 730 W Chassis Mount Module