8546AG-01LFT
Contact Now
8546AG-01LFT
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 3:6
Type : Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Differential - Input:Output : Yes/Yes
Series : -
Input : HCSL, LVCMOS, LVDS, LVHSTL, LVPECL, LVTTL, SSTL, Crystal
Supplier Device Package : 24-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 266 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 3.465V
Package / Case : 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output : LVDS
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 8546A
Description : IC CLK BUFFER 3:6 266MHZ 24TSSOP
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 3:6 266 MHz 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)